משאבים

ברשת:

lifespan.io – אתר האינטרנט של Life Extension Advocacy Foundation, מוסד ללא כוונות רווח בניו יורק שמתמקד במימון המונים (crowdfunding) של מחקרים ברפואה רג'ובנטיבית. הארגון מנוהל על ידי צוות של מדענים, יזמים, אנשי שיווק ומדיה, וכותבים בעלי רקע מדעי. נכון לשנת 2020 הם גייסו למעלה מ390M$ לטובת מחקרים. מטרה מוצהרת נוספת של הארגון היא להנגיש את נושא הרפואה הרג'ובנטיבית לציבור הרחב. האתר מנוהל על ידי צוות עורכים מוכשר שיוצר באופן קבוע תכנים כתובים וסרטוני וידאו. 

FIGHT AGING! – אתר שמוקדש להסברה של רפואה רג'ובנטיבית. פועל מאז 2004 וכיום מקושר בעיקר לקרן המחקר SENS. העורך הראשי שלהם כותב שם תחת היוזר REASON ומעדכן עם תוכן חדש על בסיס כמעט יומי. 

senescence.info – האתר של Joao Pedro de Magalhaes, חוקר הזדקנות פורטוגלי שפועל מאוניברסיטת ליברפול באנגליה. באתר אפשר למצוא תוכן מדעי על הזדקנות וגם קישורים למסדי נתונים על הזדקנות שדה מגליאס הקים ביחד עם סטודנטים שלו. 

Josh Mitteldorf/aging matters – בלוג מדעי ותיק בנושא ביוגרונטולוגיה ובנושאים נלווים. הכותב הוא מדען עצמאי ומחבר הספר Cracking the Aging Code על התיאוריה האפיגנטית של הזדקנות.

How to Live a Long Time – עצות לייפסטייל שמכוונות לאריכות ימים.

Programmed aging theory info – אתר שמרכז טיעונים בעד התיאוריה הלא מאוד מקובלת שהזדקנות היא תהליך מתוכנת. כותב אותו Theodore Goldsmith, שהוא מהנדס במקצועו ולא חוקר הזדקנות פרופר, אבל איש אינטליגנטי שגם זוכה ליחס מכמה מהתיאורטיקנים של הזדקנות המובילים באקדמיה.

The Sheekey Science Show – ערוץ יוטיוב של ביוכימאית צעירה שמשמתמשת באנימציה כדי להסביר מושגים בביולוגיה, ובפרט בביוגרונטולוגיה.

The Fable of the Dragon-Tyrant – חיים תחת שלטון של דרקון רודן כמשל על הזדקנות ומוות. סרטון אנימציה עם מליוני צפיות.

קריוניקה לעתיד – סיכוי לחיים חדשים – למקרה שהתרופה להזדקנות לא תגיע בזמנכם, קריוניקה מספקת רשת בטחון.

קהילות:

r/longevity – קהילת רדיט.

Longecity.org/ImmInst.org – ארגון ללא מטרות רווח עם אלפי חברים ופורום שוקק פעילות.

ספרות פופולרית:

Lifespan: Why We Age―and Why We Don't Have To/David Sinclair – ספרו של דייויד סינקלייר, חוקר הזדקנות בעל שם עולמי מהארוורד, שבשנים האחרונו עושה הרבה הופעות בתקשורת ומוכר במדיה החברתית. הספר מתאר את מצב הידע בביוגרונטולוגיה וגם את הזווית האישית של סינקלייר, כולל כמה טיפים לאריכות ימים.

Ending Aging: The Rejuvenation Breakthroughs That Could Reverse Human Aging in Our Lifetime/Aubrey de Grey & Michael Rae – אוברי דה גריי הוא חוקר עצמאי ומייסד SENS, וכנראה הדמות הכי בולטת בנוף של הרפואה הרג'ובנטיבית. בספר הזה הוא מתאר את 7 הגורמים של ההזדקנות, לשיטתו, ואיך אפשר לטפל בהם.

Cracking the Aging Code/Josh Mitteldorf & Dorion Sagan – ספר של הביולוג התיאורטי ג'וש מיטלדורף על התיאוריה האפיגנטית של ההזדקנות. מיטלדורף טוען שהזדקנות התפתחה עקב סלקציה ברמת האוכלוסיה ולא ברמת הפרט.

ספרות מדעית:

Biology of Longevity and Aging: Pathways and Prospects/Robert Arking – ספר מקיף ומעמיק שקראתי חלקים ממנו. מומלץ.

Biology of Aging/Robert B. McDonald – מבוא מודרני לביוגרונטולוגיה.

The Biology of Human Longevity: Inflammation, Nutrition, and Aging in the Evolution of Lifespans/Caleb Finch – ספר בהיקף אינציקלופדי מאת החוקר הותיק קיילב פינץ'.

Handbook of the Biology of Aging/Edward J. Masoro & Steven N. Austad – אוגדן של מאמרים בנושאים בביוגרונטולוגיה שחיברו מדענים מובילים.